A konferencia időbeosztása

A konferencia látogatóit 9:00-tól fogadjuk.

Alice terem

Időpont Előadás
10:00-10:42 Botyánszki Botond:
Az nxlog naplózó rendszer
11:00-11:21 Dr. Dudás Ágnes:
Hadi tudósítás a gigászok harcáról
11:30-11:51 Ádám Szilveszter:
Java – mi újság a licenc fronton?
12:00-12:42 Kadlecsik József:
ipset a Linux kernelben, és azon kívül
12:42-14:00 ebédszünet
14:00-14:42 Vomberg István:
Többszálú (multi threaded) programozás Linux környezetben
15:00-15:42 Pfeiffer Szilárd:
Zorp, a pokoli operátor tűzfala
16:00-16:42 Czanik Péter:
syslog-ng web GUI-k

Bob terem

Időpont Előadás
10:00-10:42 Torma László:
Az Ubuntu és a Unity
11:00-11:42 Tímár András:
LibreOffice
12:00-12:42 Kis Gergely:
Android – két évvel később
12:42-14:00 ebédszünet
14:00-14:30 Szalai Kálmán (videó-előadás):
A világ változik, változik a Mozilla is
15:00-15:21 Zámbó Marcell:
A Windows 8 újdonságai(?) linuxos/unixos szemmel
15:30-15:51 Szalai Ferenc:
Cloud hosting szolgáltatás létrehozása szabad szoftverekkel
16:00-16:42 Németh László:
LibreOffice: úton a DTP felé

Carol terem

Időpont Előadás
09:45-09:55 Erdei Csaba:
Megnyitó
10:00-10:21 Fekete Gábor:
A szabad szoftverek lehetőségei az elektronikus közigazgatásban
10:30-10:51 Maulis Ádám:
Mindenkit bemigrálunk – rugalmasan bővíthető szoftveralapok az ELTE-n
11:00-11:42 Czakó Krisztián:
A rendszergazdabarát Linux
avagy hogyan vágódjunk be egy Windows rendszergazdánál?
12:00-12:21 Szegfű László:
Nyílt forráskódú megoldások a közigazgatásban
12:30-12:51 Szakál Péter:
Indulj el egy úton... Nyílt megoldások a hazai önkormányzatokban
12:51-14:00 ebédszünet
14:00-14:21 Bodnár Ádám:
Mennyire nyílt az Android?
14:30-14:51 Dr. Szentiványi Gábor:
OpenEDU program:
Nyílt forráskódú megoldások a magyar köz- és felsőoktatásban
15:00-15:21 Lucza Vilmos:
A szabad szoftverek lehetőségei a kormányzati informatikában
15:30-15:51 Basa Richárd:
HuEdu program:
A nyílt forráskódú megoldások szerepe a tehetséggondozásban
16:00-16:21 Karay Tivadar:
Áttörni a falat – szabad szoftverek egy önkormányzatban
16:30-16:51 Laky Norbert:
Szabad szoftverek a Fővárosi Bíróságon
17:00-17:10 Mátó Péter:
„Legjobb előadó” díj átadása
Szabad Szoftver Pályázat 2011 – eredményhirdetés

Dave terem

Időpont Előadás
10:00-10:42 Vajna Miklós:
RTF támogatás a LibreOffice Writer programban
11:00-11:42 Ancsin Gábor:
GeoGebraMobile – A GeoGebra JavaScript verziója
12:00-12:42 Hargitai Zsolt:
XENUI – saját fejlesztésű menedzsment felület XEN alapú virtuális gépek felügyeletére
12:42-14:00 ebédszünet
14:00-14:21 Dr. László Gábor:
Nyílt kormányzat. Zárt „ablakok”?
14:30-14:51 Kiszel Kristóf:
A KDE jövője
15:00-15:42 Vágvölgyi Csaba:
Moodle 2.x – eLearning mindenkinek
16:00-16:42 Kövesdán Gábor:
Heurisztikus regex mintaillesztés a FreeBSD-ben a TRE könyvtár segítségével

Walter workshop terem

Időpont Előadás
10:00-10:55 Kelemen Gábor:
Disztribúciók és más szoftverek honosítása
11:00-11:55 Az nxlog naplózó rendszer
Témavezető: Botyánszki Botond
12:00-12:55 A rendszergazdabarát Linux
avagy hogyan vágódjunk be egy Windows rendszergazdánál?

Témavezető: Czakó Krisztián
12:55-14:00 ebédszünet
14:00-15:55 Az FSF.hu megítélésfelmérésének eredményei és jövője
Témavezető: Kelemen Gábor
16:00-16:50 HuEdu program:
A nyílt forráskódú megoldások szerepe a tehetséggondozásban

Témavezető: Basa Richárd